55. Dečji oktobarski salon

55. Dečji oktobarski salon

Moj kućni ljubimac

10. oktobar - 28. novembar 2020.

Nagrade na 55. Dečjem oktobarskom salonu

Žiri 55. Dečjeg oktobarskog salona u sastavu

  • Marija Labudović, dipl. dizajner i konzervator tekstila i predstavnik ULUPUDS-a
  • Milica Cukić, muzejska savetnica
  • Lea Zei, likovni pedagog

doneo je odluku da se nagrade sledeći učenici i nastavnici:

Prva nagrada

Andrija Đurić, 13 godina

Vukovi, linorez

Likovna radionica „Ego“, Beograd

Likovni pedagog: Višnja Devrnja

Vanja Kovačević, 12 godina

Plavi konj, kombinovana tehnika

Centar za umetnost i edukaciju „Genal Art Space“, Beograd

Likovni pedagozi: Biljana Genal, Marija Nešić

Gavrilo Marinković, 11 godina

Sova, pastel

Centar za umetnost i edukaciju „Genal Art Space“, Beograd

Likovni pedagozi: Biljana Genal, Marija Nešić

Druga nagrada

Milica Stamenković, Filip Krstić; 6. razred

Naši ljubimci, kombinovana tehnika

OŠ „Branko Radičević“, Novi Beograd

Likovni pedagog: Marina Pavlović Petrov

Mila Stanić, 7 godina

Majka i dete, tempera

Mali likovni atelje „Studio Bis“, Beograd

Likovni pedagog: Violeta Jović

Iva Šušak, 10 godina

Moj ljubimac lenjivac, kolaž kombinovana tehnika

Udruženje građana „Studio Mano“, Novi Sad

Likovni pedagog: Dejana Nešović

Treća nagrada

Anja Bogosavljević, 11 godina

Moj kućni ljubimac, kombinovana tehnika

OŠ „II šumadijski odred“, Markovac

Likovni pedagog: Anita Jovanović Radosavljević

Strahinja Laketić, 6. razred

Moj kućni ljubimac, kombinovana tehnika

OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Stara Pazova

Likovni pedagog: Irena Ivović

Petar Karić, 6. razred

Veverica, kombinovana tehnika

OŠ „Josif Pančić“, Beograd

Likovni pedagog: Dragana Ristić

Sofija Starčervić, 8. razred

Moj kućni ljubimac, zgrafito

OŠ „Sveti Sava“, Velika Plana

Likovni pedagog: Anita Jovanović Radosavljević

Pohvalna nagrada

Marija Bosnić, 6. razred

Moj ljubimac, linorez

OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“, Nova Pazova

Likovni pedagog: Gordana Matić

Sofija Kecman, 5. razred

Moj ljubimac, linorez

OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“, Nova Pazova

Likovni pedagog: Gordana Matić

Đurđa Živanović, 7 godina

Sove, kombinovana tehnika

Kreativna učionica „Kaleidoskop“, UK „Parobrod“, Beograd

Likovni pedagozi: Leila Vujović, Nikolina Kostur

Milica Ivković, 5 godina

Pegica, akvarel

PU „Čika Jova Zmaj“, Vrtić „Čika Andra 1“, Beograd

Likovni pedagog: Ratka Bekić

Ognjen Radojković, 12 godina

Moj kućni ljubimac, zgrafito

OŠ „Ivo Lola Ribar“, Skobalj

Likovni pedagog: Anita Jovanović Radosavljević

Ana Ložajić, 11 godina; Dunja Levačić, 11 godina; Zora Pazman, 12 godina; Stefan Obradović, 12 godina

Akvarijum, instalacija

Centar za umetnost i edukaciju „Genal Art Space“, Beograd

Likovni pedagozi: Biljana Genal, Marija Nešić

Nagrada ULUPUDS-a za učenika, za kolekciju:

Andrej Vukolov, 13 godina; Sofija Gajević, 13 godina; Ljusja Grišina, 10 godina; Anja Dragićević, 13 godina; Vanja Kovačević, 12 godina; Nađa Milonjić, 13 godina; Sofija Nastić, 11 godina; Tara Novčić, 13 godina; Danica Petrović, 13 godina; Sofija Stojković, 12 godina; Artem Uljanov, 13 godina

Igra konja, kombinovana tehnika

Centar za umetnost i edukaciju „Genal Art Space“, Beograd

Likovni pedagozi: Biljana Genal, Marija Nešić

Pohvala kolekcije

Luka Dokić, 6 godina
Moja kornjača, vajanje

Sofija Jovanović, 11 godina
Lepo je biti debeo, vajanje

Danica Jovanović, 7 godina
Želim žirafu, vajanje

Kristina Manojlović, 5 godina
Medonja, vajanje

Marlena Marković, 11 godina
Tom naopačke, vajanje

Tanja Milenković, 6 godina
Kristal, vajanje

Zemunski umetnički atelje, Zemun

Likovni pedagog: Nataša Bojanić

Svetozar Džulović, 10 godina
Smuk Ljuba, kombinovana tehnika

Ana Vilotić, 9 godina
Kornjača Karolina, kombinovana tehnika

Andrej Drobnjaković, 8 godina
Kameleon Slavko, kombinovana tehnika

Bogdan Langura, 8 godina
Papagaj Rajko, kombinovana tehnika

OŠ „9. maj“, Sastavci

Likovni pedagog: Ana Divac

Nagrađeni nastavnici:

Likovni pedagog: Ana Divac
OŠ „9. maj“, Sastavci

Likovni pedagog: Gordana Matić
OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Stara Pazova i OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“, Nova Pazova

Nagrada ULUPUDS-a za nastavnika:

Likovni pedagog: Dejana Nešović
Udruženje građana „Studio Mano“, Novi Sad